O mnie

Karolina Krawczyk – Trenerka i założycielka ArteCarpediem, autorka szkoleń i sposobu życia, nazwanege „ArteMindfulness”, czyli Mindfulness z elementami Arteterapii. Arteterapeutka, Trenerka Medytacji i Mindfulness, Trenerka Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Joga, Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Czesława Niemena we Włocławku w klasie skrzypiec i fortepianu, Członek Orkiestry Uniwersystetu Medycznego w Gdańsku oraz Członek Zarządu Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Absolwentka Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku, realizowanym we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. Pierwsze zajęcia w grupie poprowadziła jako nastolatka. Od 2016 roku systematycznie uczestniczy w dziesięciodniowych odosobnieniach Medytacyjnych Vipassana jako Starsza Uczennica. Praktykę pogłębiała na szkoleniach, kursach, warsztatach – polskich, jak i zagranicznych. Przygodę z jogą potwierdziła dyplomem zgodnym z uprawnieniami MEN w Polsce. Ukończyła również niezwykle inspirujący kurs instruktorski Joao Guimaraes, pt. Animal Kids Yoga. Posiada również certyfikat ukończenia MBLC – Certyfikowanego Szkolenia Mindfulness wg standardów Mindfulness Association Polska.

Stale się rozwija i edukuje. Niebawem zakończy kilkuletnią drogę na ścieżce nauczycielskiej wg MBLC – Mindfulness Based Living Course, czyli Kursu Życia w oparciu o Uważność. Program uczy uważności, życzliwości i akceptacji w codziennym życiu. Co więcej, jako jedna z 20 osób zakwalifikowała się do projektu edukacyjnego, pt. „Teatr i Edukacja 2021”. Projekt obejmuje cykl specjalistycznych szkoleń dla edukatorów na temat twórczego wykorzystania teatru w codziennej pracy z młodzieżą i skierowany jest do osób, które na co dzień pracują z młodymi osobami na polu kultury. Projekt realizowany jest przez Fundację Theatrum Gedanense w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Uczestnictwo w tym projekcie jest prestiżowe. To niezwykłe wyróżnienie. Niebawem rozpocznie też edukację na SWPS.

Pracę z drugim człowiekiem uważa za najciekawszą, choć jedną z najbardziej wymagających. Daje jej motywację i morze inspiracji. Muzyka jest jej pasją i narzędziem pracy. Od kilkunastu lat szczególnie zainteresowana zdrowym stylem życia, człowiekiem, wpływem muzyki na jego reakcje fizjologiczne, działaniem mózgu, oddechem, medytacją, uważnością, sposobami na stres i brak czasu, poprawę: koncentracji, jakości snu, a co za tym jakości życia. Docenianiu i życiu tu i teraz. Człowiek – orkiestra – zaprasza do swojej krainy !


Zapraszam serdecznie,


Karolina Krawczyk

Waszym zdaniem