Kurs życia opartego na uważności MBLC

Zapraszam na ostatni Kurs Mindfulness MBLC w roku 2022, który rozpocznie się na jesieni . 8 tygodniowy Kurs życia opartego o uważność (ang. Mindfulness Based Living Course) opracowany przez Mindfulness Association Polska.
Mindfulness lub uważność, to mówiąc najprościej – bycie w pełni świadomym. Oznacza umiejętność kierowania uwagi na to, co dzieje się w danej chwili, zarówno wokół nas, jak i w naszym ciele oraz umyśle.

1) online – START 25 PAŹDZIERNIK 2022
Zakończenie 13 GRUDZIEŃ 2022
Spotykamy się we WTORKI ok godz. 20.00-22.00,

2) stacjonarnie – Gdańsk – START 30 PAŹDZIERNIK 2022
Zakończenie 18 GRUDZIEŃ 2022
Spotykamy się w niedziele, godz. 10.00-12.00;
SZCZEGÓŁY GDAŃSK

Kurs składa się z 8 spotkań po ok. 2,5h każde (w zależności od liczebności grupy 2-2,5h)
i jednego Dnia Uważności (sobota/niedziela godz 10.00-16.00 – do ustalenia).

Certyfikowany kurs zawiera następującą tematykę:
1) Co to jest Mindfulness i po co praktykujemy uważność,
2) Ciało jako miejsce bycia obecnym,
3) Wprowadzenie podpory uważności,
4) Praca z rozkojarzeniem,
5) Badanie strumienia myśli,
6) Postawa obserwatora,
Dzień praktyki w milczeniu – „Dzień Uważności”
7) Samoakceptacja,
8 ) Życie w oparciu o Mindfulness,
Podsumowanie – Reszta życia

Na koniec kursu otrzymasz certyfikat (za uczestnictwo w zajęciach, aktywność, obecność i ćwiczenia w domu). Jest to certyfikat zgodny z Mindfulnesss Association Polska wystawiany tylko przez certyfikowanych nauczycieli MBLC.
Kurs obejmuje bogate w treści materiały z ćwiczeniami oraz nagrania audio do samodzielnej praktyki w domu.

Masz pytania ? Zachęcam do kontaktu i umówienia indywidualnych konsultacji przed kursem -> contact@artecarpediem.com lub 600441535

Inwestycja : 1090 zł. Kameralna grupa – zarezerwuj swoje miejsce : zaliczka 250 zł.

Prowadząca:
ArteCarpediem KarolinaKrawczyk
Nauczycielka MBLC

……………………………………

Jedna z opinii po kursie :

„Pojawiają się czasem takie momenty, kiedy uwiera nas nasze własne „ja”. Nie twierdzę, że wszystkich i zawsze, ale czasami zdarzają się takie momenty..Gdy ja napotkałam na jeden z nich, byłam bardzo zmęczona… Zmęczona tym co „musiałam”, „chciałam”, „planowałam”.. Tym, nad czym zupelnie nie miałam kontroli i tym co zależało „tylko ode mnie”. Cały czas gdzieś się spieszyłam, ale też ciągle się spóźniałam. To było frustrujące!Zaczęłam szukać możliwych rozwiązań, a na prowadzenie wysunęło się mindfulness.Zaczęłam szukać certyfikowanego trenera w okolicy i oto znalazła mnie propozycja Karoliny i Jej treningu uważności (on-line). To było to! Dzięki dogodnym godzinom, ciekawym praktykom i partnerskiemu przewodnictwu trenerki, nauczyłam się wdrażać w swoje działanie zatrzymanie, uważność i obserwację. Nie przestałam działać, nie zmniejszyła się moja lista „to do”, ale robię to już uważniej i sprawniej dokonuję wyborów, które dla mnie są najwłaściwsze.Jeśli zastanawiasz się czy skorzystać z oferty Karoliny, jeżeli jest w niej coś, czego jeszcze nie potrafisz nazwać, ale co zwróciło Twoją uwagę lub tylko z niewiadomych powodów Cię zaciekawiło – spróbuj! Daj sobie szansę 😄 Może też masz moment uwierania własnego „ja”? I uwierz mi – będziesz w najlepszych rękach i przestrzeni na świecie! Już Karolina o to zadba ❤️ Jest we mnie morze wdzięczności za okazane przez Nią serce – dziękuję ❤️

……………………………………
Rozwijaniu uważności sprzyja praktyka medytacji, wyciszenia, wglądu, wewnętrznego dociekania oraz inne techniki treningu umysłu.
Nauka empatii, świadomości ciała, integrowania tego wszystkiego, co składa się na ludzkie doświadczenie.
„Badania przeprowadzone na świecie pokazują, że codzienna praktyka uważności pozwala nam na pełną obecność w naszym życiu, poprawia jego jakość i nasze związki z innymi.
Dzięki temu, że jesteśmy w pełni obecni w teraźniejszości, uważność pozwala nam zauważyć i wyłączyć nawykowe, automatyczne reakcje emocjonalne na codzienne wydarzenia. Uważność zapewnia nam naukowo zbadane podejście, dzięki któremu kultywujemy wyrazistość, wgląd i zrozumienie.
Uważność nie oczyści życia z całego bólu i wszelkich napięć, może jednak pomóc nam reagować na nie bardziej życzliwie i empatycznie w stosunku do siebie samych i otoczenia.
Właściwością uważności nie jest neutralna, pozbawiona wyrazu obecność. Prawdziwa uważność jest przepełniona ciepłem, współczuciem i zainteresowaniem.
W uważności wychodzimy naprzeciw, akceptujemy, dbamy o siebie i innych.”

Praktyka Uważności, J. Teasdale, M. Williams, Z. Segal

🙂